امنیت

منع استفاده از فناوری تشخیص چهره توسط دولت و نهادهای خصوصی در پورتلند

شهر پورتلند (واقع در ایالت اورگان)، در اقدامی استفاده از فناوری های تشخیص چهره توسط دولت و نهادهای خصوصی را در این شهر ممنوع کرد. شورای شهر پورتلند در روز چهارشنبه با تصویب ممنوعیت استفاده از این فناوری در مشاغل خصوصی و همچنین آژانس‌های دولتی در شهر اورگان، شدیدترین ممنوعیت‌ها در ایالات متحده را تصویب کرد.

ممنوعیت تشخیص چهره در پورتلند اولین مورد نیست، اما سخت‌ترین نوع آن است. اگرچه شهرهایی مانند سانفرانسیسکو، بوستون و اوکلند، کالیفرنیا، قوانینی را تصویب کرده‌اند که سازمان‌های دولتی را از استفاده از فناوری تشخیص چهره منع می‌کند، اما این اقدام پورتلند استفاده از این فناوری را برای مشاغل تجاری نیز منع کرده است.

این ممنوعیت بدان معناست که همراه با ممنوعیت استفاده از فناوری شناسایی چهره توسط مأموران پلیس برای شناسایی مظنونان احتمالی، فروشگاه‌ها و مشاغل نیز نمی‌توانند از این فناوری استفاده کنند. این ممنوعیت همچنین در فرودگاه‌ها نیز اعمال خواهد شد. ممنوعیت تجاری فناوری تشخیص چهره نشان دهنده حرکتی گسترده‌تر برای غیرقانونی دانستن این فناوری است. شرکت‌های بزرگی مانند آمازون و مایکروسافت استفاده‌ی پلیس از این فناوری را ممنوع کرده بودند؛ اما استفاده از فناوری و دستگاه‌های آن‌ها برای مشاغل تجاری بلامانع بود.

منبع
neowin
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا