نرم افزار و اینترنت

قابلیت لایو صوتی در اینستاگرام برای رقابت با کلاب هاوس

فیس بوک ویژگی جدیدی را در لایو اینستاگرام معرفی کرده که به شما امکان می دهد هنگام پخش دوربین گوشی خود را خاموش کنید. همچنین قابلیت بی‌صدا کردن خود در طول لایو نیز وجود دارد. این قابلیت‌ها بی‌شک با هدف رقابت با کلاب هاوس اضافه شده‌اند. بسیاری از کاربران حرف‌های زیادی برای گفتن دارند اما لزوماً نمی‌خواهند دنیا چهره آنها را ببیند.

هنگامی که کاربران امکان قطع دوربین را در حین برگزاری برنامه زنده داشته باشند، می‌توانند علاوه بر حضور در جلسات آنلاین، به کارهای دیگری نیز برسند یا در محیطی که قرار دارند به راحتی حرکت کرده و نگران فعال بودن دوربین نباشند. همچنین قابلیت غیرفعال کردن دوربین برای افرادی که در حین صحبت کردن تمایلی به خیره شدن به دوربین ندارند و بعضا اعتماد به نفس خود را در مقابل دوربین از دست می‌دهند نیز بسیار مفید خواهد بود.

فیس‌بوک سابقه‌ای طولانی در کپی کردن ویژگی‌ها از رقبایش دارد. شاید مهم‌ترین و موفق‌ترین آن‌ها کپی کردن استوری‌ها از اسنپ‌چت باشد. وقتی اسنپ‌چت پیشنهاد خرید 3 میلیارد دلار فیس‌بوک را نپذیرفت، فیس‌بوک هم مهم‌ترین قابلیت این شبکه اجتماعی را خریداری کرد. همچنین Reels اینستاگرام مستقیماً از تیک تاک کپی برداری شده و حالا در دسترس تمامی کاربران است. البته همان‌طور که گفتیم تب رقابت با کلاب هاوس همه‌جا داغ است و تلگرام، توییتر، ردیت و دیسکورد هم ویژگی‌هایی مشابه برای اتاق‌های گفتگوی صوتی راه‌اندازی کرده‌اند.

منبع
engadget
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا