کنسول و بازی

بازی Valorant در ویندوز 11 به TPM 2.0 و Secure Boot نیاز دارد

شرکت Riot Games اعلام کرد که برای اجرای بازی چندنفره شوتر Valorant روی ویندوز 11 به TPM 2.0 و Secure Boot نیاز دارد، چراکه این دو ویژگی به نرم افزاری امنیتی بازی Vanguard Anti-Chea خود گنجانده است.

این خبر توسط AntiCheatPD در توییتر تأیید شد که تصاویری از سیستم کاربران را که قادر به اجرای بازی در ویندوز 11 نبودند، ارسال کرده بود. پیغام خطای زیر در سیستم هایی مانند “پشتیبانی نشده” که یک یا هر دو پیکربندی را در رایانه شخصی خود فعال ندارند ظاهر می شود:

1630826398 valorant vanguard tpm 2.0 source  anti cheat police department twitter - بازی Valorant در ویندوز 11 به TPM 2.0 و Secure Boot نیاز دارد

این به معنای نصب اجباری ویندوز 11 بر روی رایانه های شخصی پشتیبانی نشده است و همچنین به این معنی است که شما قادر نخواهید بود بازی های خاصی را که الزامات لازم برای امنیت ضد تقلب را مانند Valorant انجام می دهد، اجرا کنید. این می تواند برای کاربران از نظر امنیت مبهم باشد زیرا مایکروسافت نیز ظاهراً ممکن است به روزرسانی های امنیتی را برای ویندوز 11 در سیستم های پشتیبانی نشده ارائه ندهد.

از جنبه مثبت، دور زدن ممنوعیت های شناسه سخت افزاری (HWID) به دلیل این اجرا برای متقلبان واقعی در ویندوز 11 دشوار می شود. تاکنون، هیچ حرف رسمی از Riot Games در این مورد وجود ندارد. جالب است که ببینیم اوضاع در طول زمان چگونه پیش می رود و برای سایر بازی های ویندوز 11 که دارای تقلب های مشابه هستند، چه معنایی دارد.

منبع
neowin
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا