آموزش

آموزش استفاده از اپ مسدود کننده ردیابی iOS

این روزها حریم خصوصی در ذهن همه است. بهار گذشته، iOS 14.5 ویژگی جدیدی را برای حفظ حریم خصوصی به نام App Tracking Transparency معرفی کرد که ممکن است باعث خوشحالی بیشتر کاربران شود اما اپل را به برخی شرکت های دیگر – به ویژه فیس بوک – علاقه مند نکرد. این ویژگی همچنان در iOS 15 به همراه برخی ویژگی های جدید حفظ حریم خصوصی در دسترس است.

بسیاری از اپ ها نه تنها حرکات شما را در داخل اپلیکیشن ردیابی می کنند، بلکه حرکات شما را در خارج از آن نیز ردیابی می کنند. قبل از نسخه 14.5، با رفتن به Settings > Privacy > Tracking and turning off Allow Apps to Request to Track می توانید ردیابی همه اپ های خود را خاموش کنید. نسخه ای که برای اولین بار در iOS 14.5 ظاهر شد به شما امکان می دهد جزئیات بیشتری داشته باشید. برای شروع، هنگام نصب یک اپ جدید، لازم نیست کاری انجام دهید. به طور خودکار از شما سوالاتی می شود که آیا می خواهید اپ جدید شما را ردیابی کند یا خیر.

52843 - آموزش استفاده از اپ مسدود کننده ردیابی iOS

اگر می خواهید ببینید کدام اپ ها برای ردیابی و احتمالاً تغییر تنظیمات ردیابی خود اجازه خواسته اند ،فقط می توانید به همان صفحه Tracking بروید. در آنجا، می توانید مجوز را بدهید یا آن را لغو کنید. بنابراین:

  • به تنظیمات آیفون خود رفته و Privacy > Tracking را انتخاب کنید.
  • در زیر “Allow Apps to Request to Track”، اکنون لیستی از اپ های خاصی را که درخواست مجوز کرده اند، مشاهده می کنید. می توانید مجوز هر اپ خاص را تایید یا لغو کنید.

52843 1 - آموزش استفاده از اپ مسدود کننده ردیابی iOS

و همچنان می توانید از “Allow Apps to Request to Track” برای خاموش کردن مجوز همه اپ های فعلی (و آینده) خود استفاده کنید.

منبع
theverge
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا