آموزش

نحوه تغییر منطقه یا کشور در گوگل پلی استور

بسیاری از مواردی که قادر به مشاهده آنلاین آن هستید، براساس کشور یا منطقه زندگی تعیین می شود. این شامل اپلیکیشن ها، بازی ها، فیلم ها و برنامه های تلویزیونی از گوگل پلی استور است. حال در این مقاله به شما نشان می دهیم که چگونه می توانید آن را تغییر دهید.

قبل از شروع کار، باید به چند نکته مهم توجه کرد. گوگل به شما اجازه می دهد سالی یکبار مکان خود را در پلی استور تغییر دهید، بنابراین آن را هدر ندهید. همچنین موجودی گوگل پلی خود را از مکان قبلی از دست خواهید داد. در نهایت، شما نیاز به یک روش پرداخت از کشور جدید خود دارید.

برای این کار، گوگل پلی استور را در دستگاه اندروید خود باز کنید و روی آیکون پروفایل خود در نوار جستجو ضربه بزنید. سپس “Settings” را از منو انتخاب کنید.

در مرحله بعد، بخش “General” را گسترش دهید و “Account and Device Preferences” را انتخاب کنید.

به بخش “Country and Profiles” پایین بروید. کشور قدیمی خود را انتخاب کرده و گزینه “Switch to the [Country] Play Store” را مشاهده خواهید کرد. روی آن ضربه بزنید.

یک پنجره پاپ آپ ظاهر شده که از شما می پرسد که آیا واقعاً می خواهید کشور خود را تغییر دهید. برای ادامه، روی “Continue” ضربه بزنید. روند افزودن روش پرداخت برای آن کشور را راهنمایی می کنید.

اگر گزینه افزودن کشور را نمی بینید، احتمالاً دلایل متعددی برای آن وجود دارد. شما در حال حاضر در کشور جدید نیستید (براساس آدرس IP)، بخشی از کتابخانه خانواده گوگل پلی هستید یا قبلاً مکان خود را در سال گذشته تغییر داده اید. تقریباً همین است! پلی استور می تواند تا 48 ساعت طول بکشد تا تغییر مکان شما را نشان دهد. مکان قدیمی شما در حساب شما باقی می ماند، اما باز هم می توانید فقط یک بار در سال تغییر دهید. از همه محتوای جدید پلی استور در کشور جدید خود لذت ببرید!

منبع
howtogeek
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا