آموزش

آموزش بازکردن کنترل پنل در ویندوز 11

وقتی می خواهید تنظیماتی را در ویندوز 11 تغییر دهید، معمولاً از اپ تنظیمات استفاده می کنید. اما کنترل پنل قابل اعتماد همچنان نقش مهمی را در بسیاری از کارهای پیکربندی ایفا می کند. در اینجا چندین روش مختلف برای باز کردن آن وجود دارد.

win11 start control panel 2 - آموزش بازکردن کنترل پنل در ویندوز 11

یکی از ساده ترین راه ها برای راه اندازی کنترل پنل، استفاده از منوی استارت است. برای انجام این کار، روی دکمه شروع در نوار وظیفه خود کلیک کرده و “Control Panel” را تایپ کنید. روی نماد “Control Panel” که در نتایج ظاهر می شود کلیک کنید، و کنترل پنل بلافاصله باز می شود.

control pannel run box - آموزش بازکردن کنترل پنل در ویندوز 11

همچنین می توانید Control Panel را از منوی Run اجرا کنید. Windows+R را روی صفحه کلید خود فشار دهید، و وقتی پنجره Run ظاهر شد، “control” را تایپ کنید، و سپس روی “OK” کلیک کنید یا Enter را فشار دهید. به همین ترتیب، می توانید Control Panel را از طریق Command Prompt یا Windows Terminal با تایپ کردن “control” و فشار دادن Enter باز کنید.

control panel pin taskbar - آموزش بازکردن کنترل پنل در ویندوز 11

هنگامی که کنترل پنل را با استفاده از هر یک از روش های توضیح داده شده در بالا باز کردید، آیکون آن در تسک بار شما ظاهر می شود. اگر می خواهید آن را در آنجا نگه دارید تا بتوانید بعداً آن را از تسک بار خود راه اندازی کنید، روی نماد Control Panel راست کلیک کرده و “Pin to Taskbar” را انتخاب کنید. دفعه بعد که می خواهید کنترل پنل را راه اندازی کنید، روی آیکون تسک بار خود کلیک کنید.

win11 start control panel 2 - آموزش بازکردن کنترل پنل در ویندوز 11

همچنین می توانید یک آیکون مخصوص دسکتاپ برای کنترل پنل اضافه کنید. برای انجام این کار، Windows+i را فشار دهید تا تنظیمات باز شود، سپس به قسمت Personalization > Themes بروید و روی “Desktop Icon Settings” کلیک کنید. در پنجره تنظیمات آیکون دسکتاپ، علامت تیک کنار Control Panel زده و سپس روی OK کلیک کنید. نماد روی دسکتاپ شما ظاهر می شود.

منبع
howtogeek
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا