سخت افزار

هواوی از موتور پردازش تصویر Yueying رونمایی کرد

در اوایل ماه جاری، های سیلیکون، واحد طراحی تراشه هواوی، از فناوری جدید مرتبط با حوزه عکاسی رونمایی کرد. این شرکت خود یک ISP (پردازنده سیگنال تصویر) جدید ایجاد کرده است که برای ارائه تصاویر هوشمندتر، واضح تر و با دقیق‌تر تبلیغ می شود.

این شرکت، ISP جدید را در نمایشگاه امنیت چین معرفی کرد. این موتور پردازش سیگنال تصویر HiSilicon Yueying نام دارد که توسط هوش مصنوعی اداره می شود و نسل جدیدی از محصولات هوشمند IoT (اینترنت اشیا) را تامین می کند. به عبارت دیگر، این یک موتور پردازش تصویر هوشمند است که به زودی محصولات هوشمند جدیدی وارد بازار خواهد شد.

عملکرد هوش مصنوعی در ISP Engine جدید هواوی برای اطمینان از کیفیت تصویر و همچنین ایجاد معیار جدیدی برای تصویربرداری مبتنی بر هوش مصنوعی، عمیقاً یکپارچه شده اس؛. به این معنی که پیشرفت‌هایی را برای تصویربرداری هوشمندتر و واضح‌تر در هر سناریو، امکان‌پذیر می‌کند.  HiSiliconهمچنین قابلیت‌ های ISP جدید را در تعدادی از آزمایش‌ها به نمایش گذاشت. این نمایش، بر کاهش نویز فوق‌العاده حساس آن که کاربران برای شارپ‌سازی هوشمندانه تصاویر در صحنه‌های بسیار کم نور نیازمند آن هستند، تأکید داشت. تصاویر نمایش داده شده در یک اتاق تاریک گرفته شده‌اند که در آن حتی نمی‌توان به درستی اشیاء و شکل کلی آن‌ها را تشخیص داد.

موتور پردازش تصویر ISP HiSilicon Yueying هواوی با یک NPU (واحد پردازش شبکه عصبی) و VPU (واحد پردازش برداری) ساخته شده است، که هر دو به طور ریزبینانه با دیگری ادغام شده‌اند تا عملکردهای مختلف را به شیوه بهتری تکمیل کرده و در عین حال بهینه‌سازی در قالب هوش مصنوعی را ارائه ‌دهند. در حال حاضر، باید منتظر ماند و دید که ISP Engine جدید واحد تراشه‌سازی هواوی در دستگاه‌های هوشمند آینده این شرکت تا چه اندازه خوب عمل می‌کند و دنیای عکاسی با موبایل به کجا می‌رسد.

منبع
gizmochina
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا