موبایل و تبلت

هواوی مشغول توسعه دوربین سه بعدی برای آنالیز سلامت پوست است

پتنت جدیدی نشان می‌دهد که هواوی در حال کار بر روی یک فناوری دوربین سه بعدی است که می‌تواند ساختار چهره و پوست را تجزیه و تحلیل کند. این پتنت توسط این شرکت در ژوئیه 2021 در سازمان جهانی مالکیت معنوی (WIPO) ثبت شد و در 27 ژانویه 2022 (از طریق LetsGoDigital) منتشر شد. مستندات 43 صفحه‌ای جزئیات یک سیستم دوربین سه‌گانه را نشان می‌دهد که قادر به گرفتن تصاویر سه بعدی از صورت با هدف انجام آنالیز دقیق چهره است.

دوربین‌های این ماژول بر این اساس قرار گرفته‌اند که دوربین‌های اول و دوم عمود بر یکدیگر هستند. دوربین سوم نیز بین این دو بوده و در مرکز ماژول دوربین هم یک نمایشگر بزرگ قرار دارد. با این حال، هواوی ممکن است فناوری دوربین را به روشی که مناسب می‌داند پیاده‌سازی کند، زیرا این پتنت در واقع یک «اختراع کاربردی» است. چند راه مختلف به عنوان یک لوازم جانبی اختیاری یا حتی به عنوان یک دوربین قابل جابجایی هستند.

نحوه کارکرد فناوری به این شکل است که در حین ضبط، دستورالعمل‌های روی صفحه برای گرفتن یک مدل سه بعدی کامل از صورت ارائه می‌شود. از این رو، این احتمال وجود دارد که کاربر مجبور باشد برای انجام این فرآیند، سر خود را حرکت دهد. همچنین در حالی که این سیستم برای صورت انسان طراحی شده است، چهره حیواناتی مانند گربه و سگ را نیز تشخیص می‌دهد.

پس از اتمام این فرآیند، در خروجی جزئیات دقیقی در مورد منافذ، چین و چروک، آکنه، جوش‌های سرسیاه، لکه‌های رنگی، ناحیه قرمز، چشم‌های تیره یا ترکیبی از این موارد ذکر خواهد شد. علاوه بر این، نکات و توصیه‌هایی بر این اساس به منظور کمک به بهبود وضعیت پوست در اختیار کاربر قرار خواهد گرفت.

منبع
gizmochina
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا