فناوری

متا سرویس زوم و مایکروسافت تیمز را در فضای کاری VR خود ادغام خواهد کرد

متا در تلاش است تا Quest Pro جدید خود را به کارکنان اداری بفروشد. در Meta Connect، مارک زاکربرگ ادغام‌های آتی با زوم و مایکروسافت تیمز را به همراه تعدادی از ویژگی‌های دیگر به نمایش گذاشت که هدفشان جذاب‌تر کردن هدست برای مشاغل است. بروزرسانی‌ها واضح‌ترین نشانه‌ای است که متا نشان داده که این شرکت مشتاق است Quest Pro را به عنوان یک ابزار تجاری و بهره‌وری قرار دهد و دفاتر را به عنوان بخش کلیدی چشم‌انداز خود برای متاورس می‌بیند. Horizon Workrooms، نرم‌افزار جلسه VR که سال گذشته در نسخه بتا راه‌اندازی شد، در این زمینه نقش اساسی دارد.

از جمله بروزرسانی‌ها ادغام‌های جدید با زوم و مایکروسافت تیمز بوده تا افراد بتوانند با جلساتی که در VR برگزار می‌شود تماس بگیرند. با این تغییر، افراد می‌توانند از دستگاه‌های غیرواقعی خود به جلسات همکاران در اتاق‌های کاری VR Horizon بپیوندند. متا در یک پست وبلاگی گفت که ادغام Zoom که انتظار می رود در اوایل سال 2023 وجود داشته باشد، گزینه های بیشتری در مورد نحوه انتخاب شما برای نمایش ارائه می دهد.

به همین ترتیب، ادغام با مایکروسافت تیمز، شرکت‌کنندگان را قادر می‌سازد تا به جلسات «همه‌جانبه‌تر» در Teams from Horizon Workrooms بپیوندند. این شرکت نگفته است که چه زمانی می‌تواند با Teams در دسترس باشد، اما این ویژگی بخشی از همکاری گسترده‌تر با مایکروسافت برای آوردن برنامه‌های بهره‌وری خود به Quest است. ساتیا نادلا، مدیر عامل مایکروسافت به زاکربرگ پیوست تا اعلام کند که این شرکت همچنین در حال کار روی ویندوز 365 برای Quest Pro و Quest 2 است تا محتوای Word، Excel، Powerpoint و Outlook از هدست‌ها قابل مشاهده است. آواتارهای تازه بهبود یافته متا نیز در Teams در دسترس خواهند بود.

متا همچنین بهبودهایی را در ویژگی‌های Workrooms موجود نشان داد، مانند توانایی اضافه کردن یادداشت‌های چسبنده به وایت بردهای واقعیت مجازی، و توانایی مشاهده مشترک مدل‌های سه بعدی. این شرکت همچنین در حال استفاده از ویژگی محبوب Zoom با توانایی تشکیل گروه‌های کوچک‌تر در جلسات بزرگ‌تر است. و برای کارهای اداری انفرادی، کارگران می توانند از حداکثر سه صفحه مجازی در Workrooms کار کنند و تا چهار “محیط شخصی” قابل تنظیم را اضافه کنند.

زاکربرگ همچنین ویژگی جدیدی به نام «magic rooms» را معرفی کرد که به تیم‌ها اجازه می‌دهد به جای اینکه صرفاً در فضای کاری VR با هم در واقعیت ترکیبی کار کنند. او گفت که این ویژگی برای تیم‌های ترکیبی مناسب است، جایی که افرادی وجود دارند که از راه دور با گروه‌هایی از افراد که در یک فضای فیزیکی هستند کار می‌کنند. همچنین در سال 2023 یک بسته اشتراک جدید «Quest for Business» ارائه خواهد شد که دارای کنترل‌های مدیریت دستگاه و ویژگی‌های امنیتی است تا کسب‌وکارها بتوانند هدست‌های Quest 2 و Quest Pro را همانطور که با لپ‌تاپ‌ها یا تلفن‌های همراه تولید شده توسط شرکت مدیریت می‌کنند، مدیریت کنند.

منبع
engadget
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا