آموزشدوربین های دیجیتال

سوئیچ از دوربین DSLR به بدون آینه؟ 8 نکته که باید در نظر بگیرید

اگر مانند بسیاری از عکاسان مبتدی هستید، احتمالا سفر خود را با دوربین DSLR آغاز خواهید کرد. اما در برخی مراحل، ممکن است بخواهید به یک دستگاه بدون آینه ارتقا دهید. در حالی که بسیاری از مهارت‌های عکاسی شما از بین می‌رود، همچنان باید چندین نکته را در نظر داشته باشید.

برای اطمینان از اینکه هنگام خرید دوربین جدید خود منحنی یادگیری بزرگی ندارید، قبل از آن کمی تحقیق کنید ایده خوبی است. اگر به دنبال نکاتی برای یکپارچه‌تر کردن انتقال هستید، در جای درستی هستید. در این مقاله به خلاصه ای از مواردی که باید هنگام تغییر از دوربین DSLR به دوربین بدون آینه در نظر بگیرید را به شما ارائه خواهیم کرد.

1. اندازه

یکی از بزرگترین چیزهایی که تقریباً بلافاصله متوجه می‌شوید، کنتراست اندازه بین دوربین‌های DSLR و دوربین‌های بدون آینه است. در حالی که بسیاری از دوربین‌های DSLR نسبتاً حجیم هستند، دوربین‌های بدون آینه اغلب کوچک‌تر هستند و در بسیاری از موارد می‌توانند از این نظر شبیه دستگاه‌های نقطه‌ای باشند.

اگر به خارج از کشور سفر می کنید و برای عکس گرفتن برنامه ریزی می کنید، دوربین های بدون آینه برای حمل چمدان دستی خود عالی هستند. و در برخی موارد نیز می توانید این وسایل را با کمترین تلاش در جیب خود جای دهید. با این حال، یکی از نکات منفی اندازه این بوده که ممکن است برای سازگاری با نحوه نگه داشتن دوربین به زمان کمی نیاز داشته باشید. این مورد مخصوصاً اگر دست های بزرگتری دارید بیشتر می شود.

2. لنزها

هنگامی که دوربین DSLR خود را خریدید، احتمالاً یک لنز کیت با بدنه دوربین دریافت کرده اید. اما همانطور که در عکاسی خود مهارت بیشتری پیدا کردید، ممکن است تصمیم گرفته باشید لنزهای اضافی بخرید. با این حال، یک مشکل این بوده که ممکن است اینها با دوربین بدون آینه شما سازگار نباشند، به خصوص اگر سازنده خود را تغییر دهید.

اغلب با دوربین بدون آینه خود یک لنز کیت دریافت می کنید، اما اگر قبلاً به عنوان یک عکاس تجربه داشته باشید، ممکن است چیزی بهتر بخواهید. لنزهای دوربین‌های بدون آینه چه پرایم باشند و چه زوم، ممکن است گران باشند و قبل از تغییر دادن به آن فکر کنید. گرفتن چیزی همه کاره برای اولین لنز، مانند چیزی با فاصله کانونی 35 یا 50 میلی متر، ایده خوبی است. پس از آن، می توانید کیت خود را بسازید. برخی از لنزها نیز آداپتورهایی دارند که می توانید بخرید، بنابراین ارزش آن را دارد که ببینید آیا این امکان پذیر است یا خیر.

3. عمر باتری

اگرچه عمر باتری دوربین های بدون آینه با گذشت زمان بهبود می یابد، ممکن است متوجه شوید که باتری شما به اندازه کافی برای نیازهای شخصی شما خوب نیست. اگر به طور منظم عکاسی طولانی مدت انجام می دهید، متوجه خواهید شد که این یک مشکل است. خوشبختانه، شما چند راه حل دارید.

هنگامی که دوربین بدون آینه خود را خریداری می کنید، ممکن است بخواهید به خرید باتری های اضافی نیز فکر کنید. اگر این کار را می کنید، اجتناب از باتری های شخص ثالث در بسیاری از شرایط ایده خوبی است. البته می توانید شارژر خود را نیز با خود ببرید. با این حال، در حین سفر باید مطمئن شوید که پاور بانک دارید یا به پریز برق دسترسی دارید.

4. بودجه بندی

وقتی از دوربین DSLR به دوربین بدون آینه تغییر می‌دهید، باید قیمت را در نظر بگیرید. بسیاری از دوربین‌های بدون آینه گران هستند و اغلب بسیار گران‌تر از دوربین‌های DSLR هستند، به خصوص اگر یک DSLR اقتصادی داشته باشید. قبل از اینکه تجهیزات خود را ارتقا دهید، مهم است که اطمینان حاصل کنید که توانایی پرداخت آن را دارید.

در حالت ایده‌آل، شما می‌خواهید بتوانید آن را به طور کامل بخرید، نه اینکه به صورت ماهانه پرداخت کنید. شما می توانید یک برنامه پس انداز پیدا کنید که به شما کمک می کند به هدف خود برسید، و فکر کردن در مورد اجاره تجهیزات خود در ابتدا ایده خوب دیگری است. چیزهای دیگری را نیز که ممکن است نیاز به دریافت داشته باشید، مانند کارت‌های SD. اگر توانایی خرید دوربین بدون آینه را ندارید، می توانید از آن به عنوان انگیزه ای برای کسب درآمد بیشتر استفاده کنید. برای مثال می‌توانید فریلنسینگ و چندین پروژه جانبی دیگر را امتحان کنید.

5. بیمه

هنگامی که شما یک دوربین بدون آینه خریداری می کنید، بسیاری از تولید کنندگان گارانتی ارائه می دهند که چندین مشکل را پوشش می دهد. اگر دستگاه خود را از یک فروشنده دست دوم خریداری می کنید، ممکن است شامل گارانتی نیز باشد. با این حال، با توجه به ارزش دوربین‌های بدون آینه، باید به شدت به دریافت بیمه جامع‌تر فکر کنید، به خصوص اگر حرفه‌ای هستید.

شما می توانید چندین طرح بیمه برای دوربین خود بیابید، و هر یک از آنها موقعیت های مختلفی را پوشش می دهد که ممکن است مشکلی پیش بیاید. قبل از اینکه به یک طرح بیمه برای دوربین خود متعهد شوید، ارزش آن را دارد که کمی تحقیق کنید و همچنین باید آن را در بودجه خود لحاظ کنید.

6. شرایط آب و هوایی

دوربین‌های بدون آینه معمولاً کاملاً انعطاف‌پذیر هستند، اما هیچ دوربینی نمی‌تواند در هر شرایطی دوام بیاورد. اگر قصد دارید در شرایط سخت، مانند هوای بارانی یا در مکانی با زمستان های سرد عکس بگیرید، نگاه کردن به آب بندی آب و هوا ایده عاقلانه ای است. برخی از دوربین های بدون آینه در برابر آب و هوا مقاوم هستند، اما این در مورد همه آنها صدق نمی کند.

همچنین لازم به یادآوری است که بین آب و هوای آب بندی و مقاوم در برابر آب و هوا تفاوت وجود دارد. دوربین های بدون آینه که قادر به تحمل شرایط آب و هوایی چالش برانگیز هستند اغلب گران تر هستند. با این حال، هزینه اضافی ارزش ندارد که دستگاه خود را تعویض کنید زیرا اتفاقی برای آن افتاده است.

7. فروش دوربین قدیمی تان

ما قبلاً در مورد بودجه برای تغییر شما از DSLR به بدون آینه صحبت کرده ایم. با این حال، راه دیگری که می توانید هنگام تهیه دوربین جدید خود در هزینه خود صرفه جویی کنید، خرید و فروش تجهیزات قدیمی خود است. انجام این کار همچنین یک راه عالی برای خلاص شدن از شر درهم و برهمی اضافی است که قرار نیست دوباره از آن استفاده کنید.

فروش لنزها و تجهیزات دوربین قدیمی شما می تواند قیمت دستگاه بدون آینه جدید شما را به میزان قابل توجهی کاهش دهد، به خصوص اگر آنها را در شرایط خوبی نگه داشته باشید. اگر برای امرار معاش عکس می گیرید، ممکن است بخواهید ابتدا دوربین را بخرید و بعداً تجهیزات قدیمی خود را معامله کنید. راه درست یا غلطی برای نزدیک شدن به این موضوع وجود ندارد. هر کدام برای شما بهترین کار را دارد عاقلانه ترین انتخاب است.

8. منحنی یادگیری

صرف نظر از اینکه چقدر به عنوان یک عکاس مهارت دارید، ارتقاء به دوربین بدون آینه همچنان نیازمند یک منحنی یادگیری است. باید تنظیمات خود را مطابق با آن تنظیم کنید، و همچنین ممکن است لازم باشد در مورد نکات و ترفندهای جدیدی مانند تثبیت کننده تصویر بیاموزید. اگر سازنده دوربین خود را تغییر دهید، منحنی یادگیری احتمالاً بزرگتر از ارتقاء به یک دستگاه بدون آینه از شرکتی است که قبلاً با آن آشنا هستید. با این حال، ممکن است هنوز نیاز به تنظیم مواردی مانند اشباع تصویر و کنتراست داشته باشید. تماشای نظرات و آموزش ها یک راه عالی برای کاهش منحنی یادگیری است.

منبع
makeuseof
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا