گوناگون

شیائومی از CyberDog 2 رونمایی کرد

شیائومی امروز از CyberDog 2، جانشین نسل اول CyberDog که در سال 2021 عرضه شد، رونمایی کرد. CyberDog 2 یک سگ روبو چهارپا است، اما شیائومی تغییرات قابل توجهی در طراحی آن ایجاد کرده و ظاهر منحصر به فردتری نسبت به نسل قبلی خود به آن بخشیده است.

CyberDog اصلی به گونه‌ای طراحی شده بود که شبیه یک کپی از Boston Dynamics Spot باشد، اما CyberDog 2 ظاهر متمایزتری دارد. بدنه ای کاملاً بازطراحی شده شبیه دوبرمن دارد و دو گوش کوچک در دو طرف سر دارد. این باعث می شود که بیشتر شبیه یک سگ واقعی نسبت به نسل قبلی باشد.

CyberDog 2 نیز بسیار کوچکتر و سبکتر از نسل قبلی است. وزن آن فقط 8.9 کیلوگرم و قد آن 36.7 سانتی متر بوده که بسیار کوچکتر از گلدن رتریور است. شیائومی نشان داده است که این ربات حتی می‌تواند روی یک پا بایستد در حالی که روی یک بلوک توفو استراحت می‌کند بدون اینکه آن را از بین ببرد. شیائومی تحرک ربات CyberDog خود را با میکرو محرک‌های CyberGear بهبود بخشیده است. این عملگرها ربات را چابک تر می کنند و قادر به انجام مانورهای پیچیده تری مانند چرخش مداوم به عقب و بازیابی سقوط است.

CyberDog همچنین دارای یک سیستم تصمیم گیری است که از 19 حسگر اختصاص داده شده به بینایی، لمس و شنوایی استفاده می کند. به طور خاص، این با یک دوربین RGB، یک دوربین تعاملی مبتنی بر هوش مصنوعی، چهار سنسور ToF، یک حسگر LiDAR، یک دوربین عمق، یک سنسور اولتراسونیک، یک حسگر لنز چشم ماهی، یک سنسور نیرو و دو سنسور Ultra Wide Band پر شده است. همچنین دارای چهار میکروفون است و با الگوریتم صوتی مبتنی بر هوش مصنوعی شیائومی سازگار است.

علاوه بر این، شیائومی به لطف پردازنده NX و دو پردازنده کمکی خود، که می توانند به 21 ترافلاپس قدرت محاسباتی دست یابند، تأکید ویژه ای بر قابلیت های هوشمند CyberDog داشته است. در مورد قیمت گذاری، قیمت آن 12999 یوان است که حدود 1790 دلار می شود.

منبع
gizmochina
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا