موبایل و تبلت

اپل آپدیتی را برای رفع نگرانی‌های مربوط به تشعشعات آیفون 12 منتشر خواهد کرد

چند روز پیش، آژانس ملی فرکانس فرانسه (ANFR) فروش آیفون 12 را در این کشور ممنوع کرد زیرا دریافت که این دستگاه بیش از حد مجاز امواج الکترومغناطیسی بر اساس قوانین اتحادیه اروپا منتشر می کند. نرخ جذب ویژه آن (SAR) بالاتر از حد قانونی بود.

این آژانس به اپل اولتیماتوم داد و به آن گفت که از “تمام ابزارهای موجود” برای حل سریع این مشکل استفاده کند، در غیر این صورت با فراخوانی تمام واحدهای آیفون 12 فروخته شده در فرانسه روبرو خواهد شد. امروز، اپل پاسخ داده و قول داده که به‌روزرسانی نرم‌افزاری را منتشر کند که اختلاف را حل کند.

مشخص نیست که این به‌روزرسانی نرم‌افزار دقیقاً چه کاری انجام می‌دهد، اما اپل مطمئن است که نگرانی‌های آژانس فرانسوی را کاهش می‌دهد و روش‌های تست مورد استفاده در فرانسه را تطبیق می‌دهد. برخلاف سایر کشورها، در فرانسه ANFR نه تنها تست‌های SAR سر و بدن را انجام می‌دهد، بلکه SAR را برای اندام‌ها نیز آزمایش می‌کند – مانند زمانی که یک تلفن در دست دارید. این آزمایشات اندام است که آیفون 12 شکست خورد. اپل در بیانیه ای اعلام کرد:

ما یک به‌روزرسانی نرم‌افزاری را برای کاربران در فرانسه ارائه خواهیم کرد تا با پروتکل مورد استفاده رگولاتوری های فرانسوی مطابقت داشته باشد. ما مشتاقانه منتظر ادامه عرضه آیفون 12 در فرانسه هستیم. این مربوط به یک پروتکل تست خاص است که توسط رگولاتوری های فرانسوی استفاده می شود و یک نگرانی ایمنی نیست.

مقامات بلژیک، آلمان و ایتالیا از اپل خواسته اند که این به روز رسانی را برای کل اتحادیه اروپا صادر کند، بنابراین احتمالاً این اتفاق خواهد افتاد. دولت فرانسه اعلام کرد که آیفون 12 به سرعت پس از انتشار به‌روزرسانی آزمایش مجدد می‌شود و اگر مشخص شود که در محدوده قانونی SAR قرار دارد، فروش فوراً از سر گرفته می‌شود.

منبع
gsmarena
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا