نرم افزار و اینترنت

سیستم Project Starline گوگل با کمک اچ پی در سال 2025 راه اندازی خواهد شد

در طول کنفرانس توسعه دهندگان Google I/O در سال 2021، این شرکت برای اولین بار Project Starline را معرفی کرد. این یک محصول سخت‌افزاری و نرم‌افزاری کنفرانس ویدیویی از آزمایشگاه‌ گوگل بود که به افراد اجازه می‌داد با ویدیوهای سه بعدی پیشرفته که به‌طور باورنکردنی واقعی به نظر می‌رسید، یکدیگر را ببینند و صحبت کنند.

از زمان اعلام اولیه تاکنون خبر چندانی در مورد این پروژه تحقیقاتی منتشر نشده است. اما گوگل، تنها یک روز قبل از رویداد کنفرانس Google I/O 2024 خود در 14 می، اعلام کرده که Project Starline در سال 2025 به صورت محصول تجاری در دسترس تبدیل خواهد شد. گوگل در پست وبلاگ خود می‌گوید که از زمان رونمایی رسمی در سال 2021، هزاران ساعت را با Project Starlineدر داخل شرکت و همچنین با شرکای سازمانی ناشناس آزمایش کرده است.

این شرکت دریافت که تجربه “پنجره جادویی” از کنفرانس ویدیویی سه بعدی واقعی خود منجر به “توجه بهتر، یادآوری حافظه و حس کلی حضور” برای کاربرانش شد. گوگل به تنهایی Project Starline را راه اندازی نخواهد کرد. این شرکت فاش کرد که با اچ پی برای ساخت و فروش سیستم کنفرانس ویدیویی سه بعدی همکاری خواهد کرد.

پست وبلاگ اضافه می کند که وقتی راه اندازی شد، از دیگر نرم افزارهای کنفرانس ویدیویی محبوب پشتیبانی می کند. این به طور خاص به گوگل میت و زوم اشاره می کند، اما هیچ صحبتی در مورد اینکه ممکن است از مایکروسافت تیمز نیز پشتیبانی کند، وجود ندارد. گوگل می گوید که اطلاعات بیشتری در مورد راه اندازی تجاری Project Starline در ماه های آینده فاش خواهد کرد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا