اچ‌پی از لپ تاپ های گیمینگ OMEN 15 Air رونمایی کرد

اچ‌پی به تازگی از مدل جدید لپ تاپ های سری OMEN تحت عنوان OMEN 15 Air پرده برداری کرد. لپ تاپ های فوق باریک OMEN 15 Air که با ضخامت تنها ۲۰ میلی متر، سخت افزاراهایی قدرتمند را درون خود جای داده اند. سری لپ تاپ های OMEN 15 Air در ۴ پیکربندی معرفی شده اند.

لپ تاپ‌های جدید OMEN 15 Air همچنان با نمایشگر ۱۵.۶ اینچی عرضه می‌شوند، اما تفاوت آنها در این است که این مانیتور با فرکانس به‌روزرسانی ۱۴۴ هرتز، از فناوری G-Sync نیز پشتیبانی کرده و حالا یکی از بهترین نمایشگرهای گیمینگ در بین لپ تاپ‌های موجود است. اچ‌پی از جدید پردازنده گیمینگ اینتل، با نام Intel Core i7-9750H در تمامی مدل‌ها بهره می‌برد. به جز یک مدل که از ۸ گیگابایت حافظه رم بهره می برد، دیگر مدل ها با ۱۶ گیگابایت حافظه DDR4 پیکربندی شده اند. در دو نمونه تنها ۵۱۲ گیگابایت درایو SSD M.2 NVME مورد استفاده قرار گرفته است؛ اما دو مدل هم با ۱ یا ۲ ترابایت حافظه HDD به فروش می رسند.

چهار کارت گرافیک برای لپ تاپ‌های جدید OMEN 15 Air در نظر گرفته شده است؛ GTX 1660 Ti، RTX 2060، RTX 2070 Max-Q و RTX 2080 Max-Q که سریع‌ترین کارت گرافیک لپ تاپ در جهان است. ویژگی‌های دیگر لپ تاپ‌های OMEN 15 Air با مدل‌های معمول در بازار تفاوت چندانی ندارند؛ از یک رابط USB-C را پورت‌های متداول. OMEN 15 Air های جدید با صفحه کلید LED RGB، و یک برنامه نرم افزاری اختصاصی عرضه می‌شوند. شروع قیمت این خانواده باریک و قدرتمند از ۱۳۶۹ دلار بوده و به حداکثر ۲۴۵۰ دلار می رسد.