نرم افزار

تعداد کاربران واتس‌اپ از مرز 2 میلیارد نفر گذشت

در سال 2014، فیسبوک با پرداخت 21.8 میلیارد دلار، اپلیکیشن واتس اپ را تصاحت کرد، حتی با در نظر گرفتن اینکه در آن زمان این پیام رسان 500 میلیون کاربر داشت. اکنون به نظر می رسد که این رقم به چهار برابر رسیده است.

واتس‌اپ با انتشار بیانیه ای در وبلاگ خود اعلام کرده که هم اکنون تعداد کاربران فعال این پیام رسان از مرز 2 میلیارد نفر عبور کرده است. این رشد چشمگیر تعداد کاربر با توجه به این بوده که در سال 2016، این برنامه یک میلیارد کاربر و سال 2018 نیز 1.5 میلیارد کاربر داشته است.

تیم واتس آپ در این رابطه اعلام کرده است:

زمانی تنها به صورت چهره به چهره امکان مکالمات خصوصی وجود داشت، حال افراد در سراسر جهان و از فواصل دور به چنین قابلیتی دسترسی دارند. آن ها می توانند با یکدیگر گفتگو کرده و تماس ویدیویی برقرار کنند. در واتساپ اتفاقات مهمی رخ داده است و ما برای رسیدن به این نقطه، افتخار می کنیم.

سادگی و امنیت بالا، دو دلیل اصلی محسوب می شوند که کاربران واتس اپ را به جای پیام رسان های دیگر انتخاب می کنند. تمام پیام ها در این پیام رسان به صورت رمزگذاری شده ارسال می شوند. برخلاف بسیاری از پیام رسان ها، پیام های ارسال شده در واتس اپ در فضای ابری ذخیره نشده و تنها در گوشی شما ذخیره می شوند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا