نرم افزار

توییتر مشغول آزمایش قابلیت جدیدی با نام fleets است.

از زمان تأسیس توییتر در مارس 2006  تاکنون، این پلتفرم تنها یک نوع پست دارد. شما می توانید یک توییت در توییتر منتشر کنید که تاریخ انقضا ندارد. اما امروز نوعی جدید از توییت رونمایی شد. توییتر امروز از قابلیت جدیدی با عنوان fleets رونمایی کرده است که شبیه استوری اینستاگرام، شامل پست هایی می شوند که 24 ساعت قبل از ناپدید شدن در جدول زمانی جداگانه در بالای جدول زمانی اصلی ظاهر می شوند.

مدیر محصولات توییتر در رابطه با این قابلیت جدید بیان کرد:

توییتر برای گفتگو درباره آنچه شما به آن اهمیت می دهید تلاش می کند، اما، بعضی از شما به ما می گویید که به دنبال قابلیت های جدید هستید و ما می خواهیم این امکان را برای شما فراهم کند که مکالمات را به روشهای جدید با فشار کمتر و کنترل بیشتر ، فراتر از توییت و پیام های مستقیم انجام دهید. به همین دلیل از امروز در برزیل ، ویژگی جدیدی (fleets) را آزمایش می کنیم، راهی جدید برای شروع گفتگوها از افکار زودگذر شما.

برای استفاده از این قابلیت، کافیست که روی دکمه + که در ردیف خانه جدید ارسال های زودگذر در بالای اکانت شما ظاهر می شود، ضربه بزنید. از آنجا می توانید تا 280 کاراکتر متن تایپ کنید یا عکس و گیف و فیلم اضافه کنید. هنگامی که به پست خود رسیدید، توییت زودگذر شما در بخش مخصوص خود جای می گیرد و افرادی که شما را دنبال می کنند می توانند این پیام ها را ببینند یا شما می توانید توییت های زودگذر دیگران را ببینید.

لازم به ذکر است که امکان لایک کردن یا ریتوییت کردن پیام های موقتی وجود نداشته، ولی می توان با استفاده از ایموجی های واکنشی، واکنش نشان داد. واکنش اغلب کاربران به این ویژگی این است که بسیار شبیه استوری های اینستاگرامی است. اما توییتر اعلام کرده بیش از یک سال است که روی پست های زودگذر خود کار می کند. نام این بخش فعلا fleets گذاشته شده است و فرصتی برای توییتر است تا بتواند برخی از زمینه های از دست رفته رقابت  خود با اینستاگرام ، اسنپ چت و سایر سیستم عاملهای اجتماعی را باز پس گیرد. حدس زده می شود که این ویژگی افزون بر برزیل، در بین کارمندان این شرکت نیز آزمایش می شود.

منبع
theverge
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا