نرم افزار

اپل تاریخ انتشار iOS 14 و iPadOS 14 را اعلام کرد

اپل همواره سعی‌ می‌کند گوشی‌های خود را بدون پشتیانی رها نکند و کاربران بتوانند آپدیت‌های جدید iOS را دریافت کنند. به دنبال معرفی محصولات جدیدی از سوی کوپرتینویی‌ها در رویداد اپل، شرکت درنظر دارد از 26 شهریور (16 سپتامبر) آخرین نسخه سیستم عامل اختصاصی خود iOS 14 و همچنین iPadOS 14 و watchOS 7 و tvOS را با مشخصاتی به روز رسانی شده منتشر کند.

تاکنون، اپل نسخه‌های بتای متعددی برای iOS دردسترس قرار داده و پس از چند ماه انتظار، سرانجام قصد دارد نسخه‌ نهایی را منتشر کند. تا پیش از برگزاری مراسم Time Flies اپل، توسعه‌دهندگان نسخه‌ کامل سیستم‌عامل‌های جدید را دریافت نکرده بودند؛ بنابراین، انتشار عمومی آنها برای کاربران معمولی کمی عجیب به‌نظر می‌رسد. درهرصورت سیستم‌عامل‌های جدید اپل با مجموعه‌ی متنوعی از قابلیت‌ها در راه هستند.

iOS 14 که به‌همراه دیگر سیستم‌عامل‌ها در کنفرانس جهانی توسعه‌دهندگان موسوم‌ به WWDC 2020 معرفی شد، پس از سال‌‌ها، امکان اضافه‌کردن ویجت‌ها را به صفحه‌ی هوم فراهم می‌کند. iOS 14 تمامی اپلیکیشن‌های شما را در قالب بخش جدیدی با عنوان App Library گردآوری می‌کند و میزبان حالت تصویردرتصویر می‌شود. این قابلیت پیش‌تر در آیپدها حضور دیده شده بود. جدیدترین نسخه‌ی iOS نیز میزبان اپلیکیشنی با نام Translation است که می‌تواند متون مدنظر شما را به زبان‌های مختلف ترجمه کند. iPadOS 14 به شما امکان نمی‌دهد ویجت‌ها را در جای دلخواه از صفحه‌ی هوم قرار دهید؛ بااین‌حال، قابلیت‌های جدیدی برای اپل‌پنسل معرفی می‌کند.

قابلیت جدید Scribble در iPadOS 14 به شما امکان می‌دهد با دست‌خط خود در هر باکس متن‌محور دلخواه، نوشتن را آغاز کنید تا خود سیستم‌عامل دست‌نوشته‌ی شما را به متن تبدیل کند. همچنین، شمار بیشتری از اپلیکیشن‌های اپل در iPadOS 14 میزبان نوار کناری (سایدبار) شده‌اند و منوهای گسترده‌تری دارند تا بتوان در نمایشگر بزرگ‌تر آیپد پرو از آن‌ها استفاده کرد. کاربران iOS 14 و iPadOS 14 می‌توانند پیام‌های مهم و همچنین مخاطبان را در Messages پین کنند. این قابلیت به کاربر اجازه می‌دهد تا بتواند با دوستان و گروه‌های چت خود راحت‌تر صحبت کند. همچنین بهبودهایی نیز قرار است در بخش iMessages در اختیار کاربران قرار گیرد. همچنین نسخه جدید از نظر ویژگی‌های حریم شخصی نیز بهبود یافته است.

منبع
theverge

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا