اخبار فناوری

هواوی بدنبال ساخت کارخانه تراشه سازی برای غلبه تحریم آمریکا

پس از آخرین تحریم آمریکا که دسترسی به تراشه را قطع می کند، فعالیت های هواوی با مشکلات زیادی روبرو می شود. اکنون طبق گزارش فایننشال تایمز، شرکت هواوی در حال آماده سازی کارخانه چیپست خود (به جای اتکا به TSMC) است که به نمایندگی از تجارت داخلی R&D اجرا شده و توسط دولت محلی پشتیبانی می شود.

این کارخانه کار خود را با تولید تراشه‌های 45 نانومتری آغاز خواهد کرد که یک فناوری بسیار قدیمی محسوب می‌شود. همچنین قرار است تا انتهای سال 2021، تولید تراشه‌های 28 نانومتری امکان‌پذیر شود. در گزارش فایننشال تایمز آمده که این نوع تراشه‌ها مناسب استفاده در تلویزیون‌های هوشمند و دیگر گجت‌های اینترنت اشیاء خواهند بود. همچنین تولید تراشه‌های 20 نانومتری مناسب تجهیزات مخابراتی 5G تا اواخر 2022 آغاز خواهد شد.

تا آن زمان، هواوی با توجه به انبار کردن تعداد زیادی تراشه می‌تواند بدون اختلال خاصی به تولید تجهیزات مخابراتی ادامه دهد. هواوی و «مرکز تحقیقات و توسعه آی‌سی» از اظهارنظر درباره‌ی این گزارش خودداری کردند. این شرکت چینی بعید است در چند سال آینده تراشه هایی با ارزش گوشی های هوشمند از کارخانه جدید خود بدست آورد و در بهترین حالت یک فناوری پردازش 5 نانومتری آرزو دارد. با این حال، آخرین گزارش ها حاکی از آن است که کوالکام ممکن است قادر به دریافت مجوز و تأمین غول چینی باشد.

منبع
gsmarena

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا