نمایشگر

نمایشگرهای 2022 سامسونگ با پشتیبانی از HDR10+ Gaming

سامسونگ اعلام کرد که تلویزیون‌ها و نمایشگرهای 2022 سامسونگ از استاندارد گیمینگ +HDR10، پشتیبانی خواهند کرد. این بدان معناست که آن‌ها ویژگی‌های مختلفی مانند نرخ‌های تازه‌سازی متغیر (VRR) تا 120 هرتز و تصحیح خودکار رنگ HDR بر اساس بازی به بازی را برای گیمرها ارائه می‌کنند.

این شرکت اعلام کرد که این استاندارد توسط سری Neo QLED 2022 سامسونگ با سری تلویزیون های Q70 و بالاتر همراه با مانیتورهای بازی استفاده خواهد شد. هیچ مدلی ذکر نشده است، اما نمایشگر گیمینگ با صفحه نمایش اولتراواید و تلویزیون Neo QLED 2022 با حاشیه های بسیار باریک را نشان می دهد.

بازی HDR10+ زمانی که برای اولین بار معرفی شد زیر نظر رادار رفت، اما به نظر می رسد حرکتی برای مقابله با Dolby Vision HDR برای بازی های موجود در کنسول های Xbox Series X/S باشد. سامسونگ گفت: «تجربه بازی HDR ثابتی را بدون نیاز به کالیبراسیون دستی در انواع فناوری‌های نمایشگر برای منابع ورودی مختلف از جمله کنسول‌ها، رایانه‌های شخصی و موارد دیگر ارائه می‌کند».

ایده HDR10+ Gaming این است که نیازی به استفاده از تنظیمات دستی نخواهید داشت، زیرا خود موتور بازی به طور خودکار کالیبراسیون رنگ را بدون وقفه بهینه می کند. این مورد طوری طراحی شده تا جزئیات را در سایه‌های تاریک و نقاط برجسته ارائه دهد، در حالی که صفحه نمایش را به یک “حالت رفرنس واقعی” پیکربندی می‌کند تا رنگ‌ها همانطور که توسط توسعه‌دهنده در نظر گرفته شده نمایش داده شوند. همچنین از VRR تا 120 هرتز به همراه نگاشت صدا پشتیبانی می کند که هیچ تأخیر اضافی به سیگنال بازی اضافه نمی کند.

با این حال، مانند HDR10+، چالش پیش روی سامسونگ این است که توسعه دهندگان را مجبور به پذیرش استاندارد بازی ها کند. بازی Dolby Vision در حال حاضر در دسترس است یا برای بیش از 100 بازی در Xbox Series X/S عرضه می شود، بنابراین سامسونگ باید کارهایی را انجام دهد. گفته می‌شود که «انتظار می‌رود چندین شرکت، از جمله Saber Interactive، عناوین بازی HDR10+ خود را در نمایشگاه CES 2022 به نمایش بگذارند (در صورت برگزاری).

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا