موبایل و تبلت

استفاده از تورهای ماهیگیری بازیافتی در ساخت گلکسی های آینده سامسونگ

سامسونگ آماده است تا در روز چهارشنبه از گوشی‌های هوشمند سری گلکسی S22 خود رونمایی کند. شرکت کره‌ای در آستانه این اتفاق اطلاعات جالبی در مورد مواد استفاده شده در ساخت بدنه پرچم‌داران جدیدش منتشر کرده است. روز یکشنبه، این شرکت اعلام کرد در ساخت این محصولات از پلاستیک حاصل از تورهای ماهی‌گیری استفاده کرده‌اند.

بر اساس اعلام وب‌سایت رسمی سامسونگ، این شرکت برای ساخت گوشی‌های جدید به سراغ پلاستیک موجود در تورهای ماهی‌گیری دور انداخته شده رفته است. سامسونگ می‌گوید این مواد بازیافتی برای اولین بار در محصولاتی به کار گرفته شده که چند روز دیگر در مراسم آنپکد بعدی معرفی می‌شوند. در ادامه قرار است از این مواد در سایر محصولات سری گلکسی هم استفاده شود.

شرکت کره‌ای با اشاره به اینکه در روز معرفی جزئیات بیشتری در این باره منتشر خواهد کرد، حفاظت از اقیانوس در مقابل آلودگی را به عنوان هدف اصلی خود از جمع‌آوری توهای ماهیگیری رها شده و استفاده از آن‌ها در ساخت بدنه گوشی‌های هوشمند اعلام کرد. سامسونگ در سال‌های گذشته نیز تلاش کرده بود تا در تولید محصولات خود آلودگی زیست محیطی کمتری ایجاد کند. این شرکت همچنین میزان پلاستیک و کاغذ استفاده شده در ساخت جعبه برای محصولاتش را به مقدار زیادی کاهش داده است. حال باید دید که محصولات گلکسی در حفاظت از اقیانوس‌ها چه نقشی ایفا خواهند کرد.

منبع
engadget
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا