نرم افزار و اینترنت

اینستاگرام سن کاربر را با تشخیص چهره مبتنی بر هوش مصنوعی تایید می کند

اینستاگرام در حال آزمایش روش‌های جدید تأیید سن است، از جمله درخواست از فالوورها برای تضمین سن شما و حتی استفاده از هوش مصنوعی که می‌تواند سن شما را از طریق یک سلفی ویدیویی تخمین بزند. این بخشی از تلاش برای اطمینان از حداقل 13 سال سن کاربران و “اطمینان از اینکه نوجوانان و بزرگسالان در تجربه مناسب برای گروه سنی خود هستند” است.

برای سیستم “Social Vouching”، اینستاگرام از سه فالوور متقابل کاربر می‌خواهد سن خود را تأیید کنند. این فالوورها باید حداقل 18 سال داشته باشند و سه روز فرصت داشته باشند تا به درخواست پاسخ دهند. کاربران همچنان می توانند سن خود را با تصاویر کارت شناسایی نیز تأیید کنند. بخش هوش مصنوعی از شما می‌خواهد که یک سلفی ویدیویی بگیرید، که اینستاگرام متعلق به متا سپس آن را با شرکتی به نام Yoti به اشتراک می‌گذارد (هیچ اطلاعات دیگری در اختیار Yoti قرار نمی‌دهد، فقط تصویر را می دهد). “

فناوری Yoti سن شما را بر اساس ویژگی های صورت شما تخمین می زند و آن را با اینستاگرام به اشتراک می گذارد. متا و یوتی سپس تصویر را حذف می کنند. به گفته اینستاگرام فناوری نمی تواند هویت شما را تشخیص دهد – فقط سن شما. با وجود این اطمینان‌ها، این سیستم قطعاً بحث‌برانگیز خواهد بود. کاربران به طور گسترده ای به فیس بوک و اینستاگرام نسبت به داده های خود بی اعتماد هستند. علاوه بر این، هوش مصنوعی تشخیص سن Yoti بسته به جنسیت، محدوده سنی و رنگ پوست شما دارای خطاهای بالاتری است.

رابین تومز، یکی از بنیانگذاران Yoti سال گذشته به Wired گفت: سیستم Yoti قبلاً توسط دولت های بریتانیا و آلمان برای تشخیص سن با استفاده از یادگیری عمیق پس از آموزش روی “صدها هزار” تصویر استفاده می شود. با این حال، مانند سایر شبکه های عصبی، نحوه عملکرد آن کمی یک جعبه سیاه است، بنابراین حتی شرکت دقیقاً نمی داند از کدام ویژگی های چهره استفاده می کند.

اینستاگرام قصد دارد از هوش مصنوعی برای درک سن افراد استفاده کند تا مثلاً از دسترسی نوجوانان به دوستیابی فیسبوک، بزرگسالان از پیام‌رسانی به نوجوانان و کمک به نوجوانان از دریافت محتوای تبلیغاتی محدود جلوگیری کند. به نظر می رسد که این تازه شروع کار است، زیرا این شرکت گفته است که قصد دارد استفاده از آن را “به طور گسترده در سراسر فناوری های خود” گسترش دهد.

منبع
engadget
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا