نرم افزار و اینترنت

رابط کاربری جدید Android Auto بالاخره به تسترهای بتا عمومی می‌رسد

شاید به یاد داشته باشید که در ماه مه، گوگل تغییرات بسیار مهمی را در رابط Android Auto نشان داد. بازنگری طراحی در ابتدا برای عرضه در تابستان برنامه ریزی شده بود، اما بدیهی است که محقق نشد. ما نمی‌دانیم چه چیزی باعث این تاخیر شده، اما به نظر می‌رسد این موضوع به پایان رسیده و انتشار رابط کاربری جدید برای کاربران بتا عمومی شروع کرده است.

متأسفانه، نگاهی سریع به لیست گوگل پلی استور برای Android Auto نشان می‌دهد که تمام جایگاه‌های شعبه بتا در حال حاضر پر شده‌اند. این بدان معناست که اگر قبلاً یک آزمایش‌کننده بتا نبوده اید، نمی‌توانید رابط کاربری جدید را کاملاً تجربه کنید.

رابط کاربری جدید Android Auto گردتر و تمیزتر شده و با المان های و کنترل‌های رابط کاربری بزرگتر همراه شده است. هدف گوگل این بود که آن را خواناتر کند و کنترل ها را قابل دسترس تر کند. Split Screen اکنون نیز باید بسیار موثرتر باشد. در اینجا لیستی از برخی از تغییرات عمده Android Auto آورده شده است.

  • نقشه شما اکنون در داشبورد جدید با اندازه/دسترسی بهبودیافته به درایور نزدیکتر خواهد شد.
  • کارت مدیا داشبورد ظاهری کاملاً جدید دارد و اکنون به صورت پویا رشد و کوچک می شود.
  • اکنون می‌توانید کاری کنید که نقشه کل منطقه Android Auto را پر کند و به کاربران امکان انتخاب طرح‌بندی‌ها در صفحه‌های بزرگ را بدهد.
  • یک داک برنامه جدید در راه آهن وجود دارد تا جابجایی بین برنامه های اخیر را با یک ضربه آسان کند.
  • بخش‌های بیشتری از سیستم به‌روزرسانی شده‌اند تا از Material You استفاده کنند و مؤلفه‌ها و طرح‌بندی‌های UI مدرن‌سازی شده‌اند.
  • اکنون می‌توانید با یک کشیدن انگشت روی کارت رسانه داشبورد به موسیقی و توصیه‌های رسانه‌ای از گوگل اسیستنت دسترسی پیدا کنید.
  • نمادهای وضعیت قدیمی و زنگ مرکز اعلان در یک منطقه قابل تجزیه و قابل لمس روی ریل که شامل تعداد پیام‌های خوانده نشده است، ادغام شده‌اند.
منبع
gsmarena
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا