نرم افزار و اینترنت

جزئیات تازه از نسخه اپل iOS 17 فاش شد

اپل به تازگی iOS 16.3، آخرین نسخه iOS 16 را که خود در ژوئن سال گذشته معرفی شد و در پاییز با خانواده آیفون 14 عرضه شد، منتشر کرد. امسال iOS 17 همراه با سری آیفون 15 به احتمال زیاد در ماه سپتامبر منتشر خواهد شد و امروز گزارش جدیدی در مورد آن منتشر شده است.

به گفته این منبع، که در گذشته در موارد مرتبط با اپل قابل اعتماد بوده، iOS 17 تغییرات بصری بزرگی را ارائه نخواهد کرد. در واقع، تقریباً باید انتظار داشته باشید که ظاهر آن شبیه به iOS 16 باشد. در عوض، تمرکز نسخه آتی روی افزایش پایداری و کارایی و پشتیبانی از هدست واقعیت مجازی Reality Pro AR/VR اپل خواهد بود. برای این منظور، iOS 17 یک اپلیکیشن جدید و اختصاصی برای این هدست ارائه خواهد کرد. ظاهراً این مفهوم مشابه برنامه Watch است، اما با “ویژگی های قابل توجهی بیشتر”. به نظر می رسد برنامه Home در حال اصلاح با “تغییرات عمده” همراه با “ترفندهای” جزئی تر برای Find My است.

علاوه بر این، طبق گزارش ها، اپلیکیشن Music تغییراتی را در ارتباط با ناوبری در آن مشاهده خواهد کرد. اپلیکیشن Mail “کمی” ساده‌تر می‌شود و یادآوری‌ها و فایل‌ها بهبود می‌یابند. ظاهراً باید منتظر تغییرات جزئی در برنامه های Fitness و Wallet نیز باشید که مورد آخر ممکن است به Apple Pay Later متصل شود. به نظر می رسد iOS 17 برای اجرا بر روی شش دستگاه دارای جزیره پویا ساخته شده که دو مورد از آن ها آیفون 14 پرو و 14 پرو مکس هستند. بنابراین به نظر می رسد که هر چهار مدل آینده آیفون 15 دارای جزیره دینامیک خواهند بود و در نهایت این ناچ را کنار گذاشتند.

با توجه به بخش‌های دیگر کد iOS 17، هر چهار آیفون آینده دارای پورت USB-C خواهند بود، اما تنها دو آیفون (احتمالاً پرو و پرو پرو مکس) از سرعت USB 3.2 پشتیبانی می‌کنند. گوشی‌های غیر پرو با سرعتی مشابه سرعتی که در حال حاضر از طریق لایتنینگ دریافت می‌کنند، گیر می‌کنند. در نهایت، گفته می‌شود که آیفون 15 پرو مکس با نرم‌افزار پردازش تصویر “پیشرفته‌تر” در مقایسه با آیفون 15 پرو، و سیستم خنک‌کننده بهتر (که احتمالاً حداقل تا حدی به دلیل بزرگ‌تر بودن گوشی ممکن شده است) عرضه می‌شود.

منبع
gsmarena
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا