نرم افزار و اینترنت

اپلیکیشن متا Threads برای رقابت با توییتر منتشر شد

Threads، برنامه مبتنی بر متن متا برای به چالش کشیدن توییتر، به طور رسمی معرفی شد. مارک زاکربرگ این سرویس جدید را یک روز قبل از تاریخ راه اندازی 6 جولای که در اوایل این هفته در اپ استورها ظاهر شد، اعلام کرد. متا ارائه خدمات جدید را در سراسر جهان آغاز کرده است، اگرچه تا زمانی که این شرکت به نگرانی های بالقوه نظارتی رسیدگی نکند، در اتحادیه اروپا در دسترس نخواهد بود.

در یک پست وبلاگی که رقیب توییتر را معرفی می کند، این شرکت Threads را به عنوان “فضای مجزا برای به روز رسانی بلادرنگ و مکالمات عمومی” توصیف کرد که به اعتبار اینستاگرام کاربران متکی است، اما در نهایت با بخش وسیع تری از خدمات غیرمتمرکز مانند Mastodon سازگار خواهد بود. در حال حاضر، کاربران Threads با حساب اینستاگرام موجود خود وارد اپلیکیشن و وب سایت می شوند.

این شرکت نام‌های کاربری موجود و وضعیت تأیید را به Threads منتقل می‌کند، اگرچه کاربران این گزینه را دارند که پروفایل‌های خود را بیشتر سفارشی کنند. مانند اینستاگرام، این شرکت به شدت به توصیه‌هایی برای کمک به افراد برای کشف حساب‌های جدید برای دنبال کردن تکیه می‌کند. و متا بی سر و صدا این سرویس را با گروه کوچکی از افراد مشهور و سازندگان و همچنین کارمندان خود آزمایش کرده، بنابراین کاربران جدید با یک شبکه اجتماعی خالی مورد استقبال قرار نخواهند گرفت.

این سرویس به طور قابل توجهی شبیه توییتر بوده، اگرچه طراحی آن برای کاربران اینستاگرام آشنا به نظر می رسد. از پست‌های متنی تا 500 کاراکتر و همچنین عکس‌ها و ویدیوها تا پنج دقیقه پشتیبانی می‌کند. موضوعات همچنین از پست‌های مجدد (نسخه بازتوییت آن) و همچنین پست‌های نقل قول پشتیبانی می‌کنند. کاربران همچنین می توانند پاسخ های خود را محدود کرده، سایر کاربران را مسدود کرده و گزارش دهند. پست‌های Threads را می‌توان به راحتی در استوری اینستاگرام کاربران به اشتراک گذاشت تا بیشتر دیده شود.

این راه‌اندازی در یک لحظه پر هرج و مرج برای توییتر انجام می‌شود، درست چند روز پس از آن که ایلان ماسک محدودیت‌های شدید نرخ را اعلام کرد که به شدت تعداد پست‌هایی را که بسیاری از کاربران می‌توانند در این پلتفرم مشاهده کنند، محدود می‌کرد. این شرکت همچنین نشان دادن توییت‌ها را به کاربرانی که از سیستم خارج شده بودند را متوقف کرد، قبل از اینکه بی سر و صدا عقب نشینی کند.

با Threads، متا نه تنها توییتر بلکه موج رو به رشد جایگزین های توییتر مانند Mastodon را به چالش می کشد. این شرکت در حال برنامه ریزی برای سازگاری Threads با ActivityPub، پروتکل منبع باز است که به Mastodon و سایر سرویس های غیرمتمرکز قدرت می دهد که گاهی اوقات در مجموع به عنوان “Fediverse” نامیده می شود.

منبع
engadget
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا