نرم افزار و اینترنت

گوگل جمینی به اپلیکیشن Messages و Android Auto راه یافت

گوگل مجموعه‌ای از به‌روزرسانی‌های اندروید را در MWC 2024 اعلام کرده که می توان به ادغام جمینی با Messages و خلاصه‌های متنی مبتنی بر هوش مصنوعی برای زمانی که در حال رانندگی هستید، اشاره کرد. از این هفته، کاربران Messages می‌توانند بدون خروج از برنامه پیامک به چت ربات گوگل دسترسی داشته باشند.

Gemini در پیام‌ها می‌تواند کارهای اساسی مانند تهیه پیش‌نویس پیام‌ها و کمک به برنامه‌ریزی رویدادها را انجام دهد، یا اگر حوصله‌تان سر رفته است، می‌توانید با آن چت کنید. گوگل می‌گوید این ویژگی هنوز در مرحله بتا است و فعلاً فقط برای کاربران پیام‌های انگلیسی زبان در دسترس است. Android Auto همچنین از هوش مصنوعی تقویت می‌شود که می‌تواند به کاهش حواس‌پرتی افراد در هنگام سفر به شما کمک کند.

اگر چت گروهی گوشی شما را با پیام‌های بی‌وقفه منفجر می‌کند یا اگر شخصی برای شما رمان‌های متنی ارسال می‌کند، Android Auto به‌طور خودکار پیام‌ها را خلاصه می‌کند و نسخه مختصرتر آن را برای شما می‌خواند. همچنین پاسخ‌ها و اقداماتی را بر اساس پیام‌ها پیشنهاد می‌کند، مانند اشتراک‌گذاری ETA خود، بنابراین می‌توانید با یک ضربه پاسخ دهید و روی رانندگی تمرکز کنید.

گوگل همچنین برخی از ویژگی های دسترسی جدید را برای اندروید در MWC اعلام کرد، از جمله شرح تصاویر ایجاد شده توسط هوش مصنوعی در برنامه Lookout. این می‌تواند توضیحاتی را برای تصاویری که به صورت آنلاین یافت می‌شوند یا در پیام‌ها دریافت می‌شوند، ایجاد کند و آنها را با صدای بلند برای کاربر بخواند. این ویژگی برای شروع فقط به زبان انگلیسی در دسترس است، اما در سطح جهانی در حال گسترش خواهد بود.

ویژگی گوگل لنز در Maps یک گزینه صفحه‌خوان پیشرفته نیز دریافت می‌کند که به کاربران امکان می‌دهد دوربین گوشی خود را به سمت چیزی در مقابل خود، مانند رستوران یا ایستگاه حمل‌ونقل، نشانه گرفته و اطلاعاتی در مورد آن بشنوند. به‌روزرسانی‌های اندروید همچنین شامل کنترل‌های ارسال جدید برای Spotify به نام Spotify Connect هستند تا کاربران بتوانند به‌طور یکپارچه بین دستگاه‌های خود جابه‌جا شوند، مانند هدفون شما به بلندگو. این ویژگی قبلاً برای YouTube Music در دسترس بود.

منبع
engadget
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا