نرم افزار و اینترنت

جولیا بعنوان محبوب‌ترین زبان برنامه نویسی در سال 2018 اعلام شد

براساس آخرین گزارشات، زبان برنامه نویسی Julia، به عنوان محبوب‌ترین زبان برنامه نویسی در سال 2018 اعلام شد. این زبان برنامه نویسی ابتدا در سال 2009 توسط محققان دانشگاه MIT طراحی و برای اولین بار در سال ۲۰۱۲ در دسترس عموم قرار گرفت.

این زمان برنامه نویسی منبع باز به سرعت در حال رشد است و در حال تبدیل شدن به یکی از ده زبان برنامه نویسی محبوب دنیاست. شرکت Julia Computing که توسط چهار خالق برنامه نویسی جولیا تاسیس شده، اعلام کرد که این زبان برنامه نویسی از توانمندی های کمی زبان های R  و  Python، سرعت تولید و به نتیجه رساندن زبان جاوا و قدرت زبان سی پلاس پلاس برای حل مشکلات مربوط به حجم بالای داده و تحلیل آنها برخوردار است.

میزان بارگذاری زبان برنامه نویسی جاوا از ژانویه سال ۲۰۱۹ به بعد ۷۸ درصد رشد کرده و از ۱.۸ میلیون بار به ۳.۲ میلیون بار رسیده است. از جولیا برای پردازش انبوهی از داده در ابررایانه ها استفاده می شود و به عنوان مثال از آن برای شبیه سازی ۱۸۸ میلیون ستاره و کهکشان در ابررایانه ای به نام کوری استفاده شده است. برای این کار از ۶۵۰ هزار هسته پردازشی ابررایانه مذکور استفاده شده است.

این زبان برنامه نویسی در حوزه هایی همچون تولید خودروهای خودران، مسیریابی انواع وسایل نقلیه، تولید ربات ها، چاپگرهای سه بعدی، ابزار مرتبط با واقعیت مجازی و واقعیت افزوده، هوش مصنوعی و غیره کاربرد دارد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا