اپل لپ‌تاپ های مک‌بوک ایر ۲۰۱۸ را به رایگان تعمیر می کند

شرکت اپل اعلام کرده که تعداد بسیار کمی از مک بوک ایرهای ۲۰۱۸ دارای مشکلاتی در مادربرد و مدار منطقی خود هستند و از کاربران خواسته تا در صورت تجربه چنین خرابی مستقیم به نزدیک‌ترین نمایندگی رسمی این کمپانی مراجعه کنند.

اپل در سندی داخلی به کارکنان بخش تعمیرات خود اعلام کرده‌ در بورد منطقی (Logic Board) تعداد بسیار کمی از مدل‌های مک‌بوک ایر، اشکالی یافت شده‌ است. براساس اسناد جمع‌آوری‌شده‌ ۹to5mac، به فروشگاه‌های اپل‌ و مراکز معتبر تعمیراتی اطلاع داده‌ شده تا بورد منطقی اصلی دستگاه‌های مشکل‌دار را بدون هزینه تعویض کنند.

مشخص نیست چرا اپل از اعلام عمومی این موضوع خودداری کرده اما به نظر می رسد شرکت کوپرتینویی قصد دارد برای چنین مشکل کوچکی رسانه ای نشود. این شرکت طی دو ماه گذشته دو برنامه تعمیر دیگر برای مک بوک هایش ارائه کرده، یکی مربوط به سری مک بوک پرو سال ۲۰۱۵ بود که به علت مشکلات باتری هایشان فراخوان شدند و دیگری دستگاه های مک بوک پرو ۱۳ اینچی سال ۲۰۱۶ که به علت مشکلات صفحه نمایش تعمیر شدند.

اپل همچنین حاضر به تعویض کیبورد مک بوک پرو سال ۲۰۱۸ هم شده که بسیاری کاربران با آن ها به مشکل برخورده بودند. اپل این پشتیبانی را برای دستگاه‌های مشکل‌داری ارائه می‌دهد که حداکثر چهار سال از تاریخ خرید آن‌ها می‌گذرد. کاربرانی که فکر می‌کنند ممکن است مک‌بوک ایر آن‌ها این مشکل را داشته باشد، می‌توانند به فروشگاه‌های اپل یا مراکز رسمی ارائه‌ی خدمات اپل مراجعه کنند.