نرم افزار

احتمال اجرای اپلیکیشن های اندروید در ویندوز 10 تا پاییز 2021

مایکروسافت در حال کار بر روی یک راه حل نرم افزاری است که به توسعه دهندگان این برنامه امکان می دهد برنامه های اندرویدی خود را بدون هیچ گونه تغییر کدی در ویندوز 10 با بسته بندی آنها به عنوان MSIX و اجازه دادن به توسعه دهندگان برای ارائه آنها به مایکروسافت استور، به ویندوز 10 بیاورند. این گزارش همچنین اضافه می‎کند که مایکروسافت در نظر دارد Latte سال آینده معرفی کند و آن را به عنوان بخشی از بروزرسانی پائیز 2021 ویندوز 10 در دسترس کاربران قرار دهد.

اولین تلاش مشابه مایکروسافت، پروژه Astoria نام داشت و قرار بود به واسطه این پروژه، برنامه‎های اندروید به اکوسیستم ویندوزفون راه پیدا کنند. این پروژه به سرانجام نرسید و شکست تلخی برای ردموندی‌ها رقم خورد. چنین شد که هیچ گاه فروشگاه اپلیکیشن‌های ویندوزفون آنطور که باید غنی از اپلیکیشن نشد. مایکروسافت اعلام کرده که WSL به زودی از برنامه های GUI Linux و همچنین شتاب GPU پشتیبانی می کند که به عملکرد برنامه هایی که از طریق WSL اجرا می شوند کمک خواهد کرد.

بعید است Project Latte از خدمات گوگل پلی پشتیبانی کند، زیرا گوگل اجازه نمی دهد پلی استور روی موارد دیگری غیر از دستگاه های اندروید بومی و سیستم عامل کروم نصب شود. این بدان معناست که برنامه هایی که به API سرویس های پلی استور نیاز دارند باید قبل از ارسال در ویندوز 10 ، این وابستگی ها را از بین ببرند. امروزه کاربران می توانند با استفاده از برنامه Your Phone که در ویندوز 10 تعبیه شده، برنامه های اندرویدی را از طریق آن در رایانه شخصی خود اجرا می کنند، اما این قابلیت به تعداد محدودی از دستگاه های سامسونگ محدود شده و همیشه قابل اعتماد نیست. اینکه بتوانید برنامه های اندرویدی را به صورت محلی بر روی رایانه خود نصب و اجرا کنید، تجربه بسیار بهتری را ارائه می دهد و به تلفن شما بستگی نخواهد داشت.

در صورتی که مایکروسافت موفق شود Latte را به مرحله عرضه عمومی برساند، ویندوز می تواند رقابت نزدیک تری را با اندروید و iOS به نمایش بگذارد. مایکروسافت در گذشته ابزارهایی را توسعه داده است که امکان اجرای برنامه‌های بیشتری را بر روی دستگاه های ویندوزی فراهم می‌کند. به طور مثال UWP که اپلیکیشن را قابل حمل‌تر کرد. طبق پیش بینی ویندوز سنترال، Latte بر پایه سیستم تازه عرضه شده WSL 2 خواهد بود. در صورتی این نرم افزار از یک زیر سیستم ثانویه برای اجرای اندروید بر روی WSL استفاده کند، بار بر دوش توسعه‎دهندگان به مراتب سبک خواهد شد.

منبع
windowscentral
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا