فناوری

تماشا کنید: لحظه فرود مریخ نورد پرسویرنس ناسا

چند روز پس از فرود موفقیت آمیز مریخ نورد پرسویرنس، ناسا تصاویر خارق العاده ای از دنباله فرود و همچنین صوتی را از سطح سیاره منتشر کرده است که در آن می توانید صدای وزش باد را تشخیص دهید. دوربین های با وضوح بالا که نمای بالایی و زیر مریخ نورد را نشان می دهند، و همچنین همان که از نقطه نمای جرثقیل آسمانی به نظر می رسد، تمام اقدامات را از 11 کیلومتری سطح تا فرود مریخ نورد آغاز کردند.

برخی از نکات برجسته این ویدیو سه و نیم دقیقه ای شامل دیدن سطح مریخ از ارتفاع زیاد، دیدن زنده شدن گرد و غبار روی سطح مریخ در حالی که مریخ نورد نزدیک به فرود بود، دیدن جرثقیل آسمانی پس از پرواز مریخ نورد لمس کرده بود و دید چتر باز شد. طبق گفته ناسا، چتر نیز عظیم ترین است که تاکنون به سیاره دیگری ارسال شده است.

از زمان فرود، ناسا مشغول بررسی تجهیزات روی مریخ نورد بوده است تا اطمینان حاصل کند که مشکلی وجود ندارد. برخی از ابزارهایی که در این هفته بررسی می شوند شامل آنالیز کننده پویایی محیط زیست مریخ (Mars Environment Dynamics Analyzer) برای بررسی آب و هوای منطقه و Mastcam-Z است که می تواند عکس های پانورامایی از دهانه Jezero را ثبت کند.

منبع
neowin

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا