نرم افزار و اینترنت

معرفی مایکروسافت استارت؛ یک فید خبری سفارشی برای ویندوز 11 و موبایل

مایکروسافت امروز از یک سرویس جدید با نام Microsoft Start رونمایی کرد؛ یک فید خبری شخصی سازی شده که در ویندوز 11 ادغام می شود و به صورت آنلاین و در iOS و اندروید قابل دسترسی است. مایکروسافت استارت شباهت زیادی به خوراک MSN امروزه و مایکروسافت نیوز دارد. مایکروسافت این موارد را به Microsoft Start تغییر نام داده و فید را در قسمت ابزارک های ویندوز 11 و نوار وظیفه ویندوز 10 ادغام می کند.

مانند مایکروسافت نیوز، این سرویس شامل کانال های خبری و رسانه ای از بیش از 1000 ناشر است. مایکروسافت از الگوریتم های هوش مصنوعی و یادگیری ماشین برای مرتب سازی اخبار ارائه شده به کاربران و شخصی سازی محتوا بر اساس علایق و نحوه تعامل با محتوا استفاده می کند. در این ببین مایکروسافت تعدادی از کارکنان را تعدیل نیرو کرده است. سال گذشته این شرکت ده‌ها روزنامه نگار و کارمند تحریریه در سازمان‌های مایکروسافت News و MSN خود را اخراج کرد، بنابراین مشخص نیست که ویراستاران این پروژه چه تعداد خواهند بود.

مایکروسافت استارت استوری‌های برتر، توصیه‌های سفارشی شده، امتیازات تیم‌های ورزشی یا وضعیت آب و هوا را در برنامه خود ارائه می‌دهد. این برنامه درواقع ترکیبی از تلاش‌های مکرر مایکروسافت در سال‌های اخیر با MSN، مایکروسافت نیوز و ابزارک نوار وظیفه در ویندوز 10 است. همچنین برنامه‌ای برای حذف خبرخوان MSN نیست و قرار است مایکروسافت استارت نام تجاری جدیدی برای سرویس مایکروسافت نیوز باشد.

وب سایت مستقل MicrosoftStart.com از همه مرورگرهای وب به‌روز قابل دسترسی است و نسخه‌های تلفن همراه مایکروسافت نیوز هم به مایکروسافت استارت تغییر نام می‌یابد. پس از عرضه رسمی ویندوز 11 در ماه آینده،  سرویس خبرخوان مایکروسافت استارت نیز به صورت ویجت از بخش اختصاصی تعبیه شده در سیستم عامل جدید در دسترس خواهد بود. مرورگر پیش‌فرضMicrosoft Edge  نیز از این خبرخوان پشتیبانی می‌کند و آن را در هر برگه جدید به نمایش می‌گذارد.

منبع
theverge
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا