فناوری

دانشگاه اکسفورد به همکاریش با هواوی خاتمه داد

در ادامه تنش ها میان آمریکا و شرکت هواوی، این بار دانشگاه اکسفورد اعلام کرده از این پس کمک هزینه های تحقیقاتی از شرکت هواوی را قبول نمی کند.

هواوی با مقاومت روزافزونی از سوی دولت آمریکا و کشورهای دیگر روبرو است. در این میان دانشگاه اکسفورد نیز به جمع گروه ها و سازمان هایی که روابط خود را با این شرکت چینی محدود کرده اند، پیوسته است.

این دانشگاه اعلام کرده از هم اکنون کمک هزینه های تحقیقاتی یا کمک های مالی شرکت هواوی را قبول نمی کند. ممنوعیت مذکور ناشی از نگرانی عمومی است که در ماه های اخیر درباره شراکت های انگلیس با هواوی به وجود آمده است.

هرچند اکسفورد کمک های مالی جدید قبول نمی کند اما پروژه های در حال اجرای آن متوقف نمی شود و همچنان ادامه می یابد. این موارد شامل دو پروژه است که دانشگاه تایید کرده و  هواوی ۶۹۲ هزار پوند سرمایه برای آنها هزینه می کند.

در سال های اخیر تنش میان شرکت هواوی با دولت آمریکا به وجود آمده و دادستان های فدرال تحقیقات خود را در مورد سرقت تحقیقات توسط این شرکت را آغاز کرده است. مونگ وانجیو، مدیر مالی هواوی که ماه گذشته در کانادا دستگیر شد، در آمریکا با اتهام تقلب مواجه است.

دولت ایالات متحده با اشاره به نگرانی های امنیتی در مورد ارتباط بین هواوی و دولت چین، کارکنان، پیمانکاران و آژانس ها را از استفاده از دستگاه های هواوی ممنوع کرده است. کشورهای دیگر، از جمله نیوزیلند و استرالیا، به اقدام علیه هواوی پرداختند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا