نرم افزار و اینترنت

اپل watchOS 9 را با واچ فیس های جدید و ویژگی های سلامتی معرفی کرد

اپل امروز در WWDC به‌روزرسانی آتی watchOS 9 خود را پیش‌نمایش کرد. به‌روزرسانی جدید شامل بهبودهایی در واچ فیس های جدید، برنامه تمرین، مراحل خواب، اولین نمونه از نوع AFib History و ردیابی دارو است.

watchOS 9 شامل چهار واچ فیس جدید است. اینها عبارتند از Lunar، Playtime، Metropolitan و Astronomy. WatchOS 9 همچنین شامل به‌روزرسانی‌هایی برای واچ‌فیس‌های موجود است. چهره پرتره اکنون جلوه عمق را بر روی عکس‌های گربه‌ها، سگ‌ها و مناظر برجسته می‌کند، در حالی که برخی از ساعت‌های کلاسیک مانند Modular، Modular Compact و X-Large اکنون دارای رنگ‌ها و گرادیان‌های قابل تنظیم پس‌زمینه هستند.

اپلیکیشن Workout برای نمایش اطلاعات و معیارهای بیشتر به روز شده است. اضافه شدن تمرینات سفارشی به شما امکان می دهد یک تمرین ساختاریافته با فواصل کار و استراحت سفارشی ایجاد کنید. هشدارهای جدید، از جمله سرعت، قدرت، ضربان قلب، و آهنگ نیز می تواند اضافه شود. برای ورزشکاران سه‌گانه، اپلیکیشن Workout اکنون از یک نوع تمرین جدید چند ورزشی پشتیبانی می‌کند که به طور خودکار بین هر رشته از تمرین‌های شنا، دوچرخه‌سواری، و دویدن سوئیچ می‌کند و با استفاده از حسگرهای حرکتی الگوهای حرکتی را تشخیص می‌دهد.

برای دوندگان، WatchOS 9 اکنون معیارهای دویدن اضافی، از جمله طول گام، زمان تماس با زمین و نوسان عمودی را نشان می‌دهد تا به بهبود دویدن شما کمک کند. کسانی که در مسیرهای پرکاربرد می دوند، اکنون می توانند با بهترین یا آخرین نتیجه قبلی خود رقابت کنند. یک حالت گام‌به‌گام جدید سرعت مورد نیاز برای یک هدف مسافتی و زمانی انتخابی را به شما می‌گوید. اپل با معرفی sleep stages، ردیابی خواب را بهبود بخشیده است. اپل واچ اکنون می‌تواند اطلاعات REM، Core و Deep sleep را در برنامه ارائه دهد.

در مرحله بعد، watchOS 9 تاریخچه AFib را برای کسانی که فیبریلاسیون دهلیزی تشخیص داده اند، به ارمغان می آورد. اپل واچ اکنون می‌تواند ضربان قلب شما را برای AFib ردیابی و نشان دهد که ضربان قلب چقدر نشانه‌های AFib را نمایش می‌دهد. کاربران اعلان های هفتگی و تاریخچه دقیق را در برنامه Health دریافت خواهند کرد. PDF آن را می توان دانلود کرد تا با پزشکان به اشتراک بگذارد.

در نهایت، watchOS 9 داروها را نیز اضافه می‌کند که به شما امکان می‌دهد داروها و مکمل‌های خود را همراه با زمان‌بندی و یادآوری مدیریت و ردیابی کنید. در ایالات متحده، در صورت وجود تداخلات حیاتی احتمالی با داروهایی که در برنامه Health اضافه کرده‌اند، هشدار دریافت خواهید کرد. از دیگر ویژگی‌های جدید می‌توان به تشخیص کیک‌بورد و امتیاز SWOLF برای شناگران، پشتیبانی از اپلیکیشن Home در Family Setup، Quick Actions جدید، Apple Watch Mirroring برای کنترل ساعت از طریق ویژگی‌های کمکی آیفون، و اعلان‌های بازطراحی‌شده اشاره کرد. watchOS 9 در اواخر امسال بر روی مدل‌های سازگار اپل واچ در دسترس خواهد بود.

منبع
gsmarena
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا