مترو لندن تا سال ۲۰۲۰ به اینترنت ۴G مجهز خواهد شد

شهردار لندن تصمیم دارد که تا سال ۲۰۲۰ تمامی خطوط مترو و ایستگاه ها را به اینترنت ۴G مجهز خواهد کرد. بر اساس برنامه ریزی شهرداری لندن روند توسعه خطوط مترو شهری به اینترنت ۴G از ماه مارس ۲۰۲۰ بین خط Jubilee تا Westminster  آغاز خواهد شد و برنامه ثانویه این است که کل شبکه مترو لندن تا اواسط دهه آینده به این سرویس متصل شود. افزون بر ۴G این سیستم اجازه می دهد که مسافران درون شهری با استفاده از ۲G و ۳G به برقراری ارتباط اینترنتی بپردازند.

صادق خان شهردار لندن وعده داده که این شبکه در آینده می تواند به ۵G توسعه پیدا کند. البته نصب تجهیزات مورد نیاز برای ارائه سیگنال اینترنتی به تلفن همراه یک چالش بزرگ است چرا که سازمان حمل و نقل مترویی لندن تخمین می زند که بیش از ۲۰۰۰ کیلومتر (یا ۱،۲۰۰ مایل) کابل کشی باید به عنوان بخشی از پروژه نصب شود. اما تمام این روند باید خارج از ساعات عملیاتی نصب شود تا از وقفه سرویس جلوگیری شود.

البته لندن اولین شهری نیست که از شبکه اینترنت در مترو زیرزمینی استفاده می کند. برای مثال، مسافران در سیستم های مترو مسکو و توکیو نیز می توانند از این سیستم استفاده کنند. با این حال گاردین گزارش داده که مترو لندن بدلیل داشتن تونل های نسبتاً باریک و پیچیده ای، می تواند سیگنال موبایل را با مشکل روبه‌رو کند. سازمان حمل و نقل لندن قصد دارد که با استفاده از leaky feeders شناخته شده، این مشکل را حل کند. با توجه به علاقه زیاد شهروندان به استفاده از اینترنت می توان حدس زد این سیستم بتواند برای اهالی لندن با شادی و استقبال بسزایی همراه شود.